Plan opieki zdrowotnej administracji Busha ad 5

Wyzwaniem jest zapewnienie najwyższej jakości opieki zdrowotnej dla wszystkich naszych obywateli, a nie szukanie równości opartej na najniższym wspólnym mianowniku. Jak dobrze wiedzą czytelnicy czasopisma, kraje o znacjonalizowanych systemach medycznych (takich jak Kanada, Wielka Brytania i Szwecja) charakteryzują listy oczekujących na krytyczne procedury medyczne, starzejącą się infrastrukturę medyczną i technologię oraz de facto racjonowanie. Te niekorzystne konsekwencje wynikają z tego, że systemy w tych krajach obejmują drugi aspekt propozycji Clintona: rządowe limity wydatków.
Praktyki medyczne na wolnym rynku są zabronione na północ od granicy. Ale zamożni Kanadyjczycy przybywają do Seattle, Minneapolis, Detroit, Buffalo, Las Vegas i innych miejsc w Stanach Zjednoczonych w celu opieki medycznej. Jest to jeden ze sposobów, w jaki Kanada może utrzymać swój krajowy system ubezpieczeń zdrowotnych. Należy również zauważyć, że dla wszystkich wysiłków podejmowanych przez rząd wydatki na opiekę zdrowotną wyrażone jako odsetek produktu krajowego brutto rosną szybciej w Kanadzie niż w Stanach Zjednoczonych.
W czasach, gdy większość Amerykanów otrzymuje najlepszą opiekę zdrowotną na świecie, uważam za godne uwagi to, że niektórzy chcieliby zejść po śliskim zboczu w stronę znacjonalizowanej medycyny. Musimy raczej bazować na naszych osiągnięciach niż zastąpić nasz system czymś, czego Amerykanie nie powinni tolerować.
Preferencje niektórych innych dla nowego ogromnego zaangażowania rządu federalnego we wszystkie aspekty finansowania i świadczenia opieki zdrowotnej są sprzeczne z dominującymi wiatrami w wielu krajach na całym świecie w kierunku decentralizacji i prywatyzacji w ich systemach opieki zdrowotnej. Amerykanie nie potrzebują wczorajszych rozwiązań. Nadszedł czas, aby Kongres przygotował pakiet reform opieki zdrowotnej oparty na planie prezydenta. To przyniesie praktyczne rozwiązania naszego systemu opieki zdrowotnej i będą one działać dzisiaj.
Koncepcyjne ramy planu prezydenta Busha stanowią konsensus między narodem amerykańskim. Ponieważ nasz system opieki zdrowotnej ewoluował w sposób wyjątkowo amerykański, rozwiązania muszą być wyjątkowo amerykańskie. Co najważniejsze, nie chcemy cofać tego, co jest dobre w naszym systemie.
Louis W. Sullivan, MD
Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Waszyngton, DC 20201

[więcej w: histigen cena, shih tzu olx, masło kakaowe nierafinowane ]